איך בוחרים אופניים לילד?


הילדים גדלו, ואיתם גם תחומי הפעילות והעניין שלהם. תוסיפו לזה את העובדה שימי החורף כבר מאחורינו ואפשר לבלות יותר זמן בחוץ, והנה אנחנו מתחילים לראות ברחובות ובפארקים קסדות במגוון צבעים בדמות ילדים על קורקינטים, אופניים, סקיידבורד וגלגיליות. זה כנראה השלב בו הבנתם שהצעד הבא הוא קניית האופניים החדשים לילדיכם האהובים.


אז קיבלתם ביחד איתם את ההחלטה שהגיע הזמן לצאת ולרכב, וההתרגשות באוויר. אין ספק, רכיבה על אופניים היא פעילות שתעדיפו עבורם הרבה יותר מבהייה אינסופית בטלוויזיה, במחשב או בכל מסך אחר. אבל רגע לפני שאתם רצים לחנות האופניים הקרובה אליכם, חשוב שתכירו כמה כללים הנוגעים להתאמת האופניים לזה שירכב עליהם. אז איך תתאימו לילדיכם לא רק את האופניים שימצאו חן בעיניהם, אלא חשוב מזה – גם יתאימו להם מבחינת גיל, משקל, גובה, שיווי משקל ועוד. זכרו, זוג אופניים שלא הולם את גוף הילד עלול להפוך לבעיה בריאותית ובטיחותית חמורה.


אופניים לילד


על גיל, גובה ומשקל


גיל הילד וגובהו הינם משתנים חשובים ביותר שיש לקחת בחשבון בבחירת גודל האופניים. בשום אופן אין לקנות אופניים שיהיו גדולים יתר על המידה עבור הילד. זאת משום שאופניים גדולים מדי הם סיכון בטיחותי ממשי המאיים עליו עקב הקושי לתפעל אותם. מלבד זאת, קושי זה עלול לגרום לילד תסכול ופחד שימנעו ממנו את הרצון לרכב ויהרסו לו את החוויה.


אז איך תדעו כיצד להתאים את האופניים לילדכם? בניגוד לאופניים למבוגרים, גודלם של אופניים לילדים נמדד באינטשים ובהתאם לקוטר הגלגל. קוטר גלגלי האופניים לילדים נע בין 12 ל- 20 אינטש. בטבלאות הקיימות בחנויות ובאתרי האינטרנט תוכלו לצפות בטבלה המרכזת את הכללים להתאמת קוטר הגלגל לגובה הילד. לצד המידה, גם למשקל האופניים ישנה חשיבות רבה. ככל שהאופניים יהיו קלים יותר, כך תגבר גם יכולתם של הילדים להיות עצמאיים יותר וליהנות מהרכיבה. לרוב, האופניים הקלים אשר עשויים בדרך כלל מאלומיניום, הם גם אופניים יקרים יותר. כמובן שבעת בחירת האופניים יש לוודא כי הילד יכול לשבת בנוחות ולהגיע עם כפות הרגליים אל הקרקע. בנוסף, שימו לב ליכולתו להגיע בנוחות אל הכידון ואל ידיות המעצור. במידה ובחרתם באופני הילוכים, יש לוודא כי הילד מצליח להעביר את ההילוכים בידיו. אם עברתם את כל זה והילד גם אוהב את האופניים – ברכותינו!


קודם כל – בטיחות!


 אז לאחר שעברנו על הדגשים בהתאמת האופניים לילד, חשוב לנו לחדד לכם כמה כללים נוספים שחשוב לזכור, על אחת כמה וכמה כשמדובר בילדים אשר עתידים לבלות זמן רב ברכיבה.


בלמים: עבור ילדים שאינם מיומנים מספיק, מומלץ לרכוש אופניים בעלי בלמי רגל נוחים מאוד לתפעול.
צמיגים: הקפידו שהצמיגים יהיו רחבים המאפשרים נסיעה יציבה ומונעים החלקה בחורף.
בולמי זעזועים: מומלץ לרכוש אופניים בעלי בולם זעזועים קדמי בלבד בכדי שחלקם האחורי של האופניים יהיה קשיח כמה שיותר.
קסדה: לעולם אל תתנו לילדכם לרכב בלי קסדה. אתם הרי מודעים לסכנות האורבות בחוץ ולחשיבותן של קסדות במקרה של נפילה או תאונה.
רכיבה בצד הכביש: אם מדובר ברכיבה מסוג זה, חשוב מאוד שתבהירו לילדכם את המשמעות של רכיבה בטוחה בצד הכביש, עם קסדה ומחזירי אור.


בנוסף, בדקו את תקינות הפעמון, וודאו שיש מתקן לבקבוק מים ומחזירי אור.


על גלגלים ב"אנדנדינו"


אנדנדינו היא רשת צבעונית ומדהימה המציעה מגוון רחב על גלגלים: קורקינטים של 2-3 גלגלים לגילאים השונים ועם שלל דמויות וצבעים, אופני איזון המחזקים את שיווי המשקל והיציבה של הילד, וכמובן אופניים מסוגים שונים, אביזרי בטיחות וכל האקססוריז שבהם תחפצו. אז אחרי שציינו בפניכם את כללי הבטיחות החשובים יותר מכל – אתם מוזמנים להתרשם, לבחור ולצאת לדרך!


 


מאמרים נוספים: