משחקי הרכבה מומלצים לילדים


אתם חולמים לראות אותו יושב, שקוע כולו בהרכבת חלקים זה לזה. כי אתם יודעים ששעות המשחק עבור הילד שלכם הן לא שעות של בילוי בלבד. כי אם שעות של למידה ורכישת מיומנויות. זמן בו הוא צועד כברת דרך הן במישור הקוגנטיבי והן בפן המוטורי. וזה חשוב כל כך. כי להתפתחות התקינה שלו יש משמעות על יכולת הלמידה ורכישת הידע בשנים הבאות עליו לטובה.


הורים רבים תרים אחר צעצועים מומלצים ומוצלחים. כאלו שייטיבו עם הילד שלהם. כאשר בוחרים משחק חשוב לפני הכול לברר כי הילד יאהב לשחק בו. כיוון שגם אם המשחק הוא דידקטי ומאלף בינה, אם הילד לא יאהב לשחק בו - הוא לא יועיל במאומה. מה גם שמוטיבציה הוא תנאי הכרחי להצלחת הלמידה. לכן יש לבדוק את הנטייה הטבעית של הילד ואת התחביבים שלו, ובהתאם לכך לבחור את משחק ההרכבה המתאים.


אילו משחקי הרכבה קיימים?כאשר אומרים משחקי הרכבה לילדים מתכוונים למבחר רחב מאוד של מוצרים. המשותף לכולם הוא - שהם מכילים חלקים רבים. הצורות והצבעים משתנים.  והחלקים הללו מתחברים זה לזה באמצעות טכניקות משתנות. באופן כללי ניתן לקבוע כי משחקים אלו מפתחים את כושר התכנון של הילד. נותנים מקום לדמיון ומפתחים את המוטוריקה העדינה שלו. משחקים כאלו עשויים לשאוב את הילד לשעות של חוויה. בסופו של משחק יהיה הילד מלא בסיפוק לנוכח המבנה אותו בנה.


מהם הצעצועים האפשריים?


מי לא מכיר את אבני הלגו? הללו שלפני דור או שניים נקראו אבני פלא. הם נחשבים למשחק הרכבה בסיסי. ניתן להשיג אותם במספר גדלים. מגה בלוקס ענק שמתאים לפעוטות. לגו דופלו שמתאים לילדים כבני שנתיים, ולגו קטן שמתאים לילדים גדולים יותר ואף לנערים. את משחק המגנטים לעומת זאת לא הכירו בכלל לפני מספר שנים. כיוון שרק בשנים האחרונות הוא הושק ונמכר בארץ בכמות גדולה למדי. מדובר במשחק מומלץ ופופולארי שילדים אוהבים מאוד להשתעשע בו. הייחודיות שלו הוא בטכניקת ההרכבה – פסי מגנט המושתלים בתוך פיסות הפלסטיק. הרכבה קלה ומהר מאוד ניתן להעמיד מבנה מרשים. אך באותה מהירות גם עשוי המבנה להתמוטט...


מקליקונים הוא משחק אהוב על ילדים רבים, הוא מאפשר לילד לדמיין להנאתו דגמים מדגמים שונים וליישם אותם בשטח בעזרת החלקים הייחודיים של המקליקונים. צינורות הוא משחק מוכר פחות אם כי גם לו יש יתרונות. שמו נקרא כך בשל מבנה החלקים וכן מבנה התוצר הסופי. הוא אינו מאפשר בנייה של דגמים משוכללים, אך הצעצוע מתאים לילדים קטנים שנהנים לחבר חלקים זה לזה גם ללא חתירה למבנה ספציפי עם סיומו של משחק.


סוג נוסף של צעצועי הרכבה הוא קוביות עץ. בשונה מיתר המשחקים מאפשר צעצוע זה הנחת חלקים אלו על אלו. כאשר אין חיבור של ממש בין החלקים. דומה לצעצוע זה הוא הסטיקס – כפיסי עץ שניתן להרכיב מהם דגמים נהדרים.


צעצוע הולם וכמות מתאימה


רוכשים צעצוע לילד? חשוב לבחור את הצעצוע המתאים ואת הכמות המתאימה. כיוון שכמות מועטה של חלקי הרכבה אינה מאפשרת משחק מלהיב. כי איך אפשר לשקוע בעולם של דמיון אם קיים מספר מצומצם של חלקים. כך אי אפשר להגשים חלומות...


החלטתם לרכוש צעצועים לילדים? אנדנדינו זו הכתובת הנכונה שלכם. כאן תמצאו מגוון רחב של מוצרים מגוונים. אצלנו תקבלו ייעוץ על ידי אנשי מקצוע שמכירים היטב את תחום הצעצועים. הם יוכלו להכיר בפנים את הצעצועים השונים, ולכוון אתכם לבחירה הטובה ביותר.


 


מאמרים נוספים: