מה חשוב לקחת בחשבון כשאנו בוחרים צעצועים לתינוקות שלנו? 


אין הורה שלא ישמח לרכוש לתינוקו צעצועים. לא מעט פעמים אנו מבקרים בבית בו גדל תינוק, ומוצאים את הרצפה והלול בצעצועים רבים, חלקם לשם הנאה, חלקם לצרכי התפתחות. משחקי תינוקות הינם אטרקטיביים למראה, צבעוניים, מושכים את העין, ואין פלא שגם המבוגרים מתלהבים מהם. אולם, ישנם צעצועים איכותיים פחות ואיכותיים יותר, ותמיד נעדיף לרכוש בעבור התינוק את הטוב והבטוח ביותר. 


צעצועים לתינוקות


מה חשוב לדעת על צעצועי תינוקות ועל מה לא מתפשרים?


כיום ניתן למצוא שפע צעצועים לתינוקות, חלקם איכותיים יותר וחלקם פחות. אולם רצוי שכל הורה ישקיע בצעצוע איכותי, בעל ערך מוסף, שאיננו מיוצר מחומרי גלם רעילים, שאיננו מתפרק או נשבר בקלות, כזה שאפשר להעביר מילד לילד. צעצועים בעלי תו תקן (בדקו זאת!), העומדים בסטנדרטים המחמירים ביותר. 


צעצועים יכולים לתרום רבות לתינוק, הן מבחינת התפתחותו במישור הקוגניטיבי, השכלי והמוטורי. כל צעצוע באשר הוא חייב להיות בעל תו תקן, אי אפשר לייבא לישראל או לייצר כאן צעצועים שאינם עומדים בתקנים הנדרשים. מכון התקנים בודק כמה וכמה פרמטרים הנוגעים לצעצועים, כמו למשל: גודל חלקי הצעצוע, עד כמה הוא חסין בפני אש, אם יש בו חוטים, עד כמה הם ארוכים, האם הוא בעל פינות חדות או מעוגלות? גם צעצועים המיוצרים בארץ, וגם אלה המגיעים ממדינות אחרות, חייבים לעבור את משוחת מכון התקנים, ורק לאחר שנמצא שהכל כשורה עם הצעצוע, הוא מקבל אישור.


משחקי התפתחות לתינוקות בני שנה


 ישנם לא מעט משחקי התפתחות לגיל שנה, זהו אותו גיל בו התינוק שלכם מגלה את העולם. למשל: הך פטיש אלקטרוני עם 6 כדורים, הוא מנגן, ובעת שהתינוק מצליח להשחיל את הכדור, הוא מאיר. מחירו – 59 ₪. פאזל עץ – כלי תחבורה, הפאזל מיוצר מעץ איכותי, ויש בו 7 חלקים שונים. זוהי בהחלט טבילת האש של תינוקכם בעולם הפאזלים. כלי התחבורה בפאזל הם מטוס, טרקטור, משאית, אוטובוס ורכבת. מחירו – 19 ₪.  עוד צעצוע מומלץ הוא ספר צלילים. יש בו  32 צלילים שונים! באמצעות הצלילים הללו, התינוק לומד על טבע, על חיות, כלי תחבורה, וכלי נגינה. כאשר לוחצים על הכפתורים הנמצאים על גבי הספר, הוא יתחיל לדבר בעברית... וישמיע צלילים. מחירו – 69 ₪. אפשרות שטובה תמיד היא בובות לילדים לפיתוח הדימיון - מגוון גדול של בובות קטנות או גדולות, דמויות אהובות, גיבורים ועוד -  טווח המחירים רחב וינוע מעשרות שקלים בודדים למאות ויותר.


צעצועים על גלגלים


לא רק מבוגרים אוהבים את מה שנוסע על גלגלים, גם הקטנטנים יתלהבו מכך. על מה אנו מדברים? על תלת אופן לתינוקות. סוג של צעצוע על גלגלים שיספק שעות מרובות של הנאה לקטנטנים, ועל הדרך כישורי המוטוריקה שלהם יתפתחו. בין המומלצים:SMART TRIKE  דרים כחול, זהו תלת אופן בעל עיצוב מרהיב, עם פטנט היגוי, נוח מאוד לתפעול, מתאים לטיולים בפארקים ואפילו בקניונים. לתלת אופן זה פונקציה נוספת, הוא יכול לשמש כטיולון. מחירו – 699 ₪. תלת אופן נוסף מומלץ, הוא תלת אופן מיקי מאוס. הוא מיועד לתינוקות וילדים, החל מגיל 10 חודשים ועד גיל 3. יש לו מעקה הגנה, משענת מרופדת, מושב המיועד לכמה שימושים, בעל מדרכי רגליים מתקפלים, ורצועת ביטחון. מחירו 450 ₪. וישנם עוד דגמים רבים וטובים.


עוד גלגלים – אופניים


 אופני סמארט סטרייק, הם אופניים אשר רשום על שמם פטנט, ניתן לשנע אותם באמצעות נגיעה. בהחלט כיף גדול לכל זאטוט שרוצה לשלוט בעניינים. דגם מומלץ: סמארט טרייק גלוו – בעל עיצוב חדשני ומרהיב, יש בו כפתור היגוי בצבע אדום, כאשר ההורים רוצים לשלוט עליו, הוא משמש כטיולון, כאשר הקטנטן רוצה לשלוט עליו, הוא משמש כתלת אופן.


אנדנדינו - החנות הכי צבעונית באינטרנט


 


מאמרים נוספים: