תורמים להתפתחות התינוקות בעזרת משחקים


לעיתים קרובות אנו רואים שני אחים בגילאים שונים, שההבדל ביניהם נראה לנו פשוט תהומי. ילד אחד אינטליגנט, מפותח, בעל חוכמה רגשית וחברתית ואילו הילד השני הרבה פחות. איך שני אחים שגדלו באותה משפחה, באותו מקום, עם אותו מאגר גנטי בדיוק יכולים להיות כל כך שונים? התשובה תפתיע אתכם.


משחקים לתינוקות – לפתח את הכישורים שלהם בעזרת הסקרנות


כשאנחנו קונים לתינוקות שלנו צעצועים, זה הרבה פעמים כי אנחנו כל כך אוהבים אותם, וזו אחת מצורות הביטוי שאנו מכירים כדי לבטא את האהבה הענקית שלנו אליהם. אנחנו רוצים לפנק אותם ולהקיף אותם בדברים שישמחו אותם. מה שאנחנו לא תמיד חושבים עליו, זה שצעצועים לתינוקות הם הגירוי הראשון שהם בעצם נתקלים בו. הצעצועים מפתחים אצלם שלל כישורים הכרחיים, החל מדיבור וכלה בפעולות פיזיות כמו זחילה והליכה.


משחק הוא דרך לפיתוח וללמידה באמצעות הנאה. המשחק הוא פעולה אנושית בסיסית וחשובה לכל בני האדם החל מהינקות המוקדמת.


למה משחקים כל כך חשובים להתפתחות התינוק?


מחקרים רבים מראים כי שנתיים הראשונות בחייו של התינוק הן הזמן בו הוא לומד להכיר ולהבין את כל מה שמסביבו, כשמה שמוביל אותו אלה הם החושים והתנועה. תינוק שיקבל שפע של גירויים בשנתיים הראשונות האלה, יתפתח מהר וטוב, בהיבט נפשי, חברתי ואינטליגנטי. 


להתאים את הצעצועים לגיל התינוק


לתינוקות קשה להכיל הרבה דברים במקביל, וצעצוע שלא מותאם לגיל של התינוק עלול לעצבן אותו ולגרום לו לפרוץ בבכי. אם הצבעים חזקים מדי לחושיו הרכים, אם המוסיקה מהבהבת באופן שמלחיץ או לא נעים לו – כל אלה מעידים שהמשחק, מקסים ומושקע ככל שיהיה, פשוט אינו מתאים לו עדיין. אז איך בוחרים לתינוק צעצוע? הרי אנחנו כהורים לא בדיוק מבינים אם הצעצוע שלפנינו - שנראה מאד עליז ושמענו עליו שהוא איכותי ואהוב - אם הוא יתאים לתינוק שלנו, אלא אם כן אנחנו במקרה פסיכולוגים התפתחותיים עם התמחות בגיל של התינוק שלנו.


האתר המקסים אנדנדינו נותן פיתרון פשוט, זמין ויעיל מאד: האתר מציע מגוון גדול של משחקים, המחולקים לפי קטגוריות של מחיר, גיל ועוד. קטגוריית הגיל מאד מדויקת, ואפשר לבחור למשל צעצועים מגיל שלושה עד שישה חודשים, משחקי התפתחות לגיל שנה ועוד. המגוון גדול וכל אחד יכול למצוא לפחות צעצוע אחד שהוא ירצה. כך למשל, מוצע באתר לגילאי 12 חודשים ומעלה משחק מדליק ביותר בשם "הך פטיש אלקטרוני עם כדורים". זהו משחק המשפר את היכולות הקוגנטיביות והמוטוריות של התינוק, תוך כדי הנאה רבה, מוסיקה, אורות וכיף. לונה פארק זעיר עבור בן השנה, שימצא במשחק עניין רב במשך זמן יחסית ממושך. הרבה מאד תמורה בשביל 59.90 שקלים. משחק נוסף לגיל הזה הוא משחק "מטוס על שלט ראשון שלי", במחיר 99.90 שקלים. זהו משחק מדליק ביותר המגיע עם שלט פלוס שני לחצנים ומטוס, שמשמיע צלילי מנוע, אורות ושירים, כשהדמויות של הטייס ושל הנמר ניתנים להורדה מהמטוס, והנמר אף שואג.


מה מומלץ לבני שנתיים?


באתר תמצאו הרבה מאד משחקי התפתחות לגיל שנתיים, במגוון מחירים נוחים מאד. "הספר הראשון שלי" הוא משחק נפלא, במחיר 95 שקלים, שכולל אפקטים קוליים, משחק זיכרון, וחמש אפשרויות משחק שונות, שמטרתן היא לימוד של אותיות, מספרים, שמות עצם וצורות. ילדים מאד אוהבים את המשחק הזה, והוא למעשה מוכיח שכאשר זה מגיע בצורה של משחק, כל ילד יכול ללמוד כל דבר. גם חשבון.


 


למאמרים נוספים: